Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU

Warning: file_get_contents(http://www.mynet.com/havadurumu/asya/turkiye/#niğde): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/tarbazco/public_html/wp-content/themes/portal3/inc/box/havadurumu/hava.php on line 11
hava durumu

#niğde

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

DARBOĞAZLILAR NİĞDE’DE DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLANDI

Ana Sayfa » Haberler » DARBOĞAZLILAR NİĞDE’DE DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLANDI
27 Mart 2017
DARBOĞAZLILAR NİĞDE’DE DERNEK ÇATISI ALTINDA TOPLANDI

Niğde’de 300 haneye ulaşan Darboğazlı hemşehrilerimiz birlik ve beraberliklerini pekiştirmek amacıyla kurduğu Niğde Darboğazlılar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği dün yapılan törenle açıldı.

Açılış törenine Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Sağlık İl müdürü Dr. Yılmaz Yücel, Niğde Tapu Müdürü İsmail Eren, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erdoğan , İl Genel Meclisi üyeleri Şahin Tulgar, Erdal Koçyiğit, Darboğaz Köyü Muhtarı Durmuş Güven, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, Altunhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sayar, Adana Darboğaz Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Ulupınar ,Darboğaz’ın eski imamlarından Lokman Yaman ve üç yüze yakın Darboğazlı hemşehrimiz hazır bulundu.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, dernek Kurucu Başkanı Mehmet Ulupınar, Darboğaz Köyü Muhtarı Durmuş Güven, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğu, İl Genel Meclis üyesi Erdal Koçyiğit birer konuşma yaptılar.
Lokman hocanın okuduğu duaların ardından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.
Konuklara, Niğde’de yaşayan Darboğaz’ın hamarat kadınlarının yaptığı sarmalar, pastalar, börekler ve kuru kiraz ikram edildi.
Nisan ayında yapılacak yönetim kurulu toplantısı ile yeni yönetimin belirleneceği derneğin filizlenerek büyümesi ve Niğde’de yaşayan öğrencilere burs ve barınma gibi temel konularda öncülük etmesi konuşmacılar tarafından vurgulandı.
Çok yeni bir oluşum olmasına rağmen emekle, öz veri ile kısa sürede bu güzel organizasyonla açılan derneğin başarısı ve devamlılığı için  devlet yardımları kadar bağışlar da önem arz etmektedir.
Fakat dün, beklenilenin çok çok altında bağış yapılması da gözlerden kaçmadı.
Daha önce yardım edenler ya da sonrasında yardımda bulunacakları tenzih ederek söylemek gerekir ki , yapılan tören ve açılışa rağmen dün derneğe yapılan bağış miktarı bin liranın altında kaldı.

Derneğin yönetim kurulunu seçimli genel kurula kadar 7 kurucu üye olan; Murat Yenel, Nurettin Ünal, Mehmet Ulupınar, Muammer Baran, Hüseyin Özen, Hüseyin Özaydın ve Cengiz Karataş, başkanlığını ise Mehmet Ulupınar yürütüyor.

Derneğinin açılacak bağış hesabını burada ve web sitemizde paylaşacağız.

FOTOĞRAFLAR

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MEHMET TOKER VEFAT ETTİ

MEHMET TOKER VEFAT ETTİMEHMET TOKER VEFAT ETTİ Almanya’nın Mainz şehrinde ikamet eden gurbetçi

DARBOĞAZ’DAN BİR MARKA DOĞDU

DARBOĞAZ’DAN BİR MARKA DOĞDUDarboğaz’da ev tipi üretimle başlayan doğal elma sirkesi dünya markası

DARBOĞAZ’A YENİ İÇME SUYU  İSALE HATTI

DARBOĞAZ’A YENİ İÇME SUYU İSALE HATTIDarboğaz’da uzun vadede kaliteli içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN