Site İçi Arama
Anket
Köşe Yazıları
İstatistikler
Toplam: 1250909
Aktif: 11
Bugün: 168
Dün: 550
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Diller
Haber Arşiv
     
BEYİN FIRTINASI

BOP TÜRKİYE İÇİN NEDEN TEHLİKELİDİR ?
ABD'nin petrolleri kontrol altına alabilmesinin tek yolu Ortadoğu da bulunan bütün devletlerin parçalanmasını sağlamaktır. Yani Ortadoğu da bulunan 22 ülkeyi parçalayıp 220 eyalet haline getirerek bütün kaynakları elinde tutmak istemesidir.2030 yılında bitme noktasına gelmesi beklenilen petrolün yerini hidrojen yakıtı alacak. Hidrojen yakıtının ucuz yolla üretilebildiği tek maden ise BOR'dur. Dünya bor rezervlerine bakıldığında bor yataklarının %76 ülkemizde bulunuyor ve bu bizi BOP'un tam hedefine yerleştiriyor.Türkiye için tek tehlike bor değil Ortadoğu da kurulacak bir Kürt devleti de bulunuyor. Olası bir Kürt devletinin kurulması demek Kars'tan Diyarbakır'a kadar olan bölümün Kürt toprakları olarak koparılması demektir. Yıllardır ABD'nin bu proje için harcadığı para su anda 1 trilyon doları bulmuştur buda şu demektir sadece Ortadoğu için ABD kendi ülke ekonomisinin 10'da 1'ini Ortadoğu'ya aktarmış. MİT raporlarında Ortadoğu da ciddi bir silahlanma ve biyolojik silah üretimi bulunuyorDünyada ve Türkiye de ki birçok strateji kuruluşlarına göre şu anda müttefiğimiz görünen ABD 10 yıl içinde İran ve Suriye'yi 20 yıl içinde ise Türkiye'yi işgal edecektir. Yani ve bu topraklar 20 yıl sonra yeniden bir kurtuluş savaşı mücadelesi verecektir.

REKLAM ALANI

SERTİFİKALI 0900 ZİRAAT KİRAZ FİDANI

Fidanlarımız Darboğaz'da kendi fidanlığımızda Ziraat Yüksek Mühendisi Sedat GÜNİNDİ denetiminde yetiştirilmektedir.

Fidanları fidanlığımızdan seçip alabileceğiniz gibi kargo ile adresinize de gönderim yapmaktayız.

Salih Tekin:0537 395 70 35

Tural Ağır:0533 366 49 18

Ali Pınar:0532 477 07 85

NİŞAN-DÜĞÜN-DAVET

NİŞAN,DÜĞÜN VE DAVETLERİNİZ İÇİN HIDIR DÜNDAR VE ORKESTRASI İLE KALİTELİ MÜZİK ORGANİZASYONU SAĞLAMAKTADIR. 

İRTİBAT:EFKAN KAYA

Gölet Projelerimiz

 

 

Geçimini büyük oranda Bahçe Ziraati ile sağlayan Darboğazlılar'ın en büyük sorunlarından birisi olan Sulama suyu, yapılan iki gölet projesiyle aşılıyor..

 

 

BOĞAZ GÖLETİ

 

Yıllardır Toroslardan gelen kar suyunu boşa akıp gitmesi verimli bahçecilik yapılmasına engel teşkil etmektedir. Mevcut su kaynağının kıt olması sondaj yoluyla yer altında su çıkartılmasına neden olmuş bu su da bahçe sahipleri için oldukça masraflı hale gelmiştir.

 

2006 yılının son çeyreğinde S.S.Darboğaz Sulama Kooperatifi öncülüğünde, Darboğaz Belediyesi ve vatandaşların da maddi-manevi desteğiyle imece usulü çalışılarak kısa sürede Boğaz mevkiinde 600 dönüm arazi sulayabilecek kapasitede 17 metre derinliğinde bir gölet inşa edilmiştir.

 

Bu gölet Devletimizin yapımına başladığı ve bitim aşamasına gelen Killik Deresindeki ana gölet yapılana kadar su sıkıntısını bir nebze çözmüş bulunmaktadır.

 

Bu göletin yapımında S.S.Darboğaz Sulama Kooperatifi Başkanı Hüseyin Dündar, Yönetim kurulu üyeleri Osman Gözde, Ahmet Güven ile Abdurrahman Erol başta olmak üzere diğer üyelerin yanı sıra Darboğaz Belediye Başkanı Mustafa Kuzum, Darboğazlı iş adamları, gurbetçiler, vatandaşlar, siyasi parti teşkilatları, mahalle muhtarları gerek maddi olarak gerek manevi olarak desteklerini esirgemediler. Niğde ve Ulukışla Belediyeleri de İş makineleriyle destek verdiler.

 

 

KİLLİK GÖLETİ

 

Kasabamızın ana gölet projesi için geçmiş dönemlerde, Mehmet Arısoy'un Belediye Başkanlığı döneminde, hazırlanmış projeyle yola çıkılarak, önceki dönemde başkanlık yapan Mustafa Altunöz'ün ve şimdiki belediye başkanı Mustafa Kuzum ve 22.dönem Niğde Miletvekili Erdoğan Özegen'in de üzerinde durmasıyla bir önceki Enerji Bakanı Sn. Hilmi Güler Darboğaz'a gelerek bizzat gezip gördüğü Killik Mevkii'nde Gölet yapımı için Darboğazlılara müjdeyi verdi.

 

2006 yılı sonbaharında Killiğin Deresi diye tabir edilen yerde bir çok bahçe de kamulaştırılarak gölet inşaatına başlandı.

 

2010 yılı sonlarına doğru bitmesi planlanan Killik Göleti'nin hava koşullarına da bağlı olarak en geç 2011 ilkbaharında tamamlanarak su tutmaya başlayacağı belirtiliyor.

 

Killik Göleti'nin Kapasitesi ve diğer özellikleri aşağıda gösterilmiştir:

 

vde dolgu tipi

Kaya Dolgu

 Depolama hacmi

1,1  hm3

 Aktif Hacim

1,077 hm3

 Ölü Hacim

0,0225 hm3

 Yükseklik (talvegden)

35,0  m

 Yükseklik (temelden)

43,0 m

 Sulama Alanı

196 ha

 Proje rantabilitesi

1,1

 

Önceki: Soyadlarımız-Sülaleler
Sonraki: Şehit ve Gazilerimiz
DÜĞÜN -DERNEK TAKVİMİ

Yaz dönemi Düğün,Nişan,Sünnet,Mevlid gibi etkinlik tarihlerinizi iletişim sayafasından bize yazın bu köşede yayınlayalım.

-------------------

Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
TARİHTE BUGÜN !

Turgut Özakman

D:1930/Ö:2013-Ankara

Türk bürokrat, yazar ve avukat.1 Eylül 1930 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Köln Üniversitesi Tiyatro Bilimi Enstitüsü'ne devam ettikten sonra Devlet Tiyatrosu'na dramaturg olarak girdi.

TRT'de Merkez Program Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Devlet Tiyatrolarında Genel Müdür Başyardımcılığı ve 1983 - 1987 yılları arasında Genel Müdürlük yaptı.

1988-1994 yılları arasında Radyo-Televizyon Yüksek Kurulu'nda üyelik ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Uzun yıllar Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde (DTCF Tiyatro) kadrolu öğretim görevlisi olarak çalıştı ve Dramatik Yazarlık dersleri verdi.

Bazı eserleri


 

Sepet
Sepetiniz boş.
LOGO LİNKLER

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Efkan KAYA